02. jūn. Jaunumi

AS "Reģionālā investīciju banka" peļņa pirmajā ceturksnī - 143 tūkstoši eiro

 

AS Reģionālā investīciju banka (turpmāk – RIB) šī gada pirmo ceturksni noslēgusi ar 143 415 eiro peļņu, bet aktīvi bija 285,54 miljoni eiro. Savukārt bankas Pirmā līmeņa kapitāla pietiekamības rādītājs šī gada pirmā kvartāla beigās bija 22,13, bet kopējais kapitāla rādītājs bija 25,60, kas vairāk kā divkārt pārsniedz FKTK bankai noteikto kapitāla pietiekamības līmeni.
 
“Šis gads bankai iesācies stabili, taču straujāku attīstību ietekmēja koronavīrusa izplatība, kas mainījusi un uz laiku atlikusi mūsu klientu izaugsmes plānus. Lai atbalstītu RIB klientus sarežģītos ekonomiskos apstākļos, banka pievienojās Finanšu nozares asociācijas aizdevumu pamatsummas maksājumu moratorijam gan privātpersonām, gan juridiskajām personām. Bankai ir izteikti spēcīgas kapitāla pozīcijas, lai pēc pandēmijas ierobežošanas turpinātu ieviest bankas jauno biznesa modeli, kura pamatā ir fokuss uz Latvijas uzņēmēju kreditēšanu,” saka Aleksandrs Jakovļevs, RIB valdes priekšsēdētājs.
 
Bankas likviditātes seguma rādītājs šī gada pirmā kvartāla beigās bija 232,04 %, kas būtiski pārsniedz normatīvos noteikto 100% likviditātes seguma prasību. Bankas kapitāls un rezerves ceturkšņa beigās bija 35,57 miljoni eiro.
 
RIB pagājušajā gadā veiksmīgi īstenoja bankas biznesa modeļa transformāciju saskaņā ar attīstības stratēģiju 2019 – 2022. gadiem, kas paredz uzsvaru maiņu no universālas bankas darbības uz kreditēšanu un finanšu pakalpojumiem Latvijas mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.