21. mai. Jaunumi

Juridiskajām personām ir iespēja saņemt kredītu labvēlības periodu uz garāku termiņu

Finanšu nozares asociācija sadarbībā ar tās biedriem, tostarp AS “Reģionālā investīciju banka” ir turpinājusi darbu pie atbalsta instrumentu izstrādes banku klientiem. Papildu privātpersonu moratorijam ir izstrādāts moratorijs arī uzņēmumiem, kas paredz iespēju atlikt aizdevuma pamatsummas atmaksu līdz sešiem mēnešiem, kuru īstermiņa finanšu grūtības izraisījis COVID-19.
Moratorijs attiecināms uz juridiskajām personām un citiem saimnieciskās darbības veicējiem, kas nav pašnodarbinātie. Moratorijs paredz mainīt aizdevuma pamatsummas maksājuma grafiku, ja aizdevuma līgumā paredzēta pamatsummas atmaksa pa daļām. Pēc klienta izvēles pilnībā vai daļēji saistību pamatsummas atmaksa tiek atlikta uz moratorijā noteikto periodu līdz sešiem mēnešiem. Šajā periodā klientam jāturpina maksāt procenti, apdrošināšanas prēmijas un citi aizdevuma līgumā paredzētie maksājumi, kas nav pamatsumma. Nosacījumi, kas jāievēro aizņēmējiem, lai izmantotu moratorija sniegtās iespējas, apskatāmi šeit.
 
Kredītu maksājumu labvēlības pieprasījumu var iesniegt internetbankā ziņojuma veidā, vai sazinoties ar savu klientu darījumu vadītāju.
 
Moratoriju ir saskaņojusi Finanšu un kapitāla tirgus komisija, to izskatījusi arī Konkurences padome pēc konsultācijām ar Eiropas Komisiju.