Maksājumu un pakalpojumu drošība

Skatieties arī: Dokumenti

Kā pasargāt sevi un savu naudu no krāpniekiem?

 

Bieži nākas dzirdēt, ka cilvēki ir saskārušies ar dažādām situācijām, kurās tiem ir tikusi izkrāpta nauda. Banka ir ieviesusi labākos un mūsdienīgākos drošības risinājumus, kas pasargā savus klientus, tomēr ik vienam var gadīties kļūdīties un pakļaut savus līdzekļus krāpniekiem.

Šī brīža aktualitāte ir viltus zvani, kuros krāpnieki mēģina iegūt klientu internetbankas piekļuves datus, digipass kodus, lai veiktu maksājumus. Krāpniekiem ir iespējas viltot tālruņu numurus, lai zvani izskatītos no Bankas numuriem. Krāpnieku izdoma ir bagāta – sākot no tā, ka ir notikusi aizdomīga transakcija un Bankai ir nepieciešami digipass dati, lai to atceltu, beidzot ar to, ka klients ir uzvarējis loterijā un nepieciešama piekļuve, lai šos līdzekļus varētu saņemt kontā.

Tāpēc svarīgi atcerēties, ka Banka nekad klientam nezvanīs, lai noskaidrotu tavas norēķinu kartes datus, internetbankas lietotāja numuru vai digipass kodu. Ja saņem šādu zvanu, tad labākais ir pārtraukt sarunu un piezvanīt uz bankas tālruņa numuru un noskaidrot vai tiešām iepriekš notikusī saruna ir bankas veikts zvans vai arī krāpniecība.

Krāpnieki mēdz klonēt vai viltot dažādu iestāžu mājas lapas, padarot tās identiskas iestāžu leģitīmajām mājas lapām. Tāpēc svarīgi pārliecināties, ka ievadot savus identifikācijas un autentifikācijas datus Internetbankā jūs to darāt bankas ib.ribbank.com tīmekļa vietnē.

Drošība Internetbankā

  • Pirms ievadiet lietotāja identifikatoru un Digipass kodu Internetbankā pārliecinieties, ka Internetbankas adrese ir pareiza: https://ib.ribbank.com
  • Neizpaudiet nevienam savu Internetbankas lietotāja identifikatoru, Digipass kodu, Digipass pin kodu.
  • Neglabājiet lietotāja identifikatoru rakstītā formā kopā ar Digipass un Digipass pin kodu.
  • Neizvēlieties viegli uzminamu Digipass PIN kodu, piemēram, 00000, 12345;
  • Internetbankas sesijas ilgums ir ierobežots, lai pasargātu lietotāju no nesankcionētas piekļuves viņa datiem, lietotājam atejot no datora.
  • Internetbankas sadaļā ‘Notikumu žurnāls’ var redzēt būtiskāko informāciju par vēsturiskajām darbībām, kas veiktas Internetbankā.

Drošība pirkumiem ar karti

Veicot pirkumus ar karti internetā būs jāievada papildu parole.

Parole sastāvēs no divām daļām: CVC2 koda no kartes aizmugures + Bankas uzģenerēts un kartes lietotājam uz mobilo telefonu nosūtīts sešu ciparu kods.
Pievēršam Jūsu uzmanību, ka sešu ciparu kodu Banka sūtīs tikai vienu reizi uz telefona numuru, uz kuru Jūs jau iepriekš saņēmāt paroli pirkumiem internetā.
Parole ir jāiegaumē nākamajiem pirkumiem internetā.

Nepieciešamības gadījumā kartes lietotājs varēs nomainīt paroli, nosūtot SMS uz numuru +371 200 02 004 ar šādu tekstu:
                                                "IDC iepriekšējā parole jaunā parole"
                                                (piemērs: IDC 312123456 e58H35o)

Jaunā parole drīkst sastāvēt no 6 līdz 9 simboliem un tā var saturēt mazos un lielos burtus un ciparus. Citas zīmes izmantot nedrīkst.
Ja mobilajam telefonam ir piesaistītas vairākas maksājumu kartes un Jūs vēlaties katrai kartei savu paroli, tad sūtot SMS, pēc jaunās paroles un pēc atstarpes jāieraksta kartes numura pēdējie 4 cipari.

Jautājumu gadījumā lūdzu sazināties ar Jūsu menedžeri vai zvanīt uz Klientu Info Serviss + 371 67 359 000
Vairāk informācijas skatiet šeit.